Sprawozdanie ze Szkolenia strzeleckiego KMH

 Czas trwania: 11 września 2010 r.
Typ spotkania: Szkolenie strzeleckie
Miejsce: Warszawa/Wesoła
Finansowanie: w całości środki własne.

 

W sobotę 11 września 2010 odbyło się w podwarszawskiej strzelnicy "Parabellum" spotkanie i szkolenie strzeleckie członków KMH SOIA i GRH Spadochroniarze.

 

Z uwagi na bliską współpracę z w/w GRH oraz olbrzymie doświadczenie jej członków, a
także ze względu na fakt, że jest to największa liczebnie grupa zajmująca się rekonstrukcją drugo wojennych oddziałów spadochronowych jako osoba odpowiedzialna za "Sekcję Fallschirmjager KMH" zostałem wraz z wszystkimi jej członkami zaproszony do udziału w tym spotkaniu.
Na spotkanie wybrało się 2 członków KMH: Radosław "Jurgen" Dąbrowski oraz Adrian "Klepczar" Klepczarek.

 

Około południa zebraliśmy się wszyscy i wyruszyliśmy samochodem w kierunku strzelnicy. Przez całą drogę towarzyszyły nam rozmowy o planach współpracy między grupami oraz o ogólnych tematach historycznych związanych z rekonstrukcją i nie tylko. Była to okazja do wymiany doświadczeń i otrzymania wskazówek od prawdziwych skoczków spadochronowych.
O godzinie 13.30 byliśmy na miejscu i rozpoczęliśmy szkolenie od elementów teoretycznych...
Przypomniane zostały wszelkie zasady i procedury bezpieczeństwa oraz ustalone wymagania i przebieg szkolenia. Następnie każdy z obecnych przeszedł zaznajomienie z historyczną bronią (P08, MP38, Thompson, na MG34 rozłożenie niestety miejsca nie było...)
Po zaznajomieniu się z bronią rozpoczęliśmy strzelanie. Strzelaliśmy na osi 15m z 9mm pistoletu służbowego P08. Każdy z uczestnikow oddał 25 strzałów do tarczy w seriach po 5 sztuk w różnych postawach strzeleckich dyktowanych regulaminem strzelania z 1914 roku.
Według wytycznych tegoż regulaminu każdy zaliczył strzelanie na ocenę "DOBRY".

 

Po zakończeniu strzelania udaliśmy się na wspólny obiad do pobliskiego zajazdu by podsumować szkolenia i jeszcze raz rozważyć plany na przyszłość współpracy obu grup.
Syci na żołądku i na duchu wieczorem powróciliśmy do swoich domów.

 

Podsumowując,
choć wyjazd ten miał charakter także towarzyski, a głównym celem było
podtrzymanie dobrych kontaktów z kolegami z GRH Spadochroniarze, którzy w niedalekiej przyszłości mam nadzieję staną stałymi
gośćmi na naszych spotkaniach, jednak udało się także nakreślić
perspektywy dalszych wspólnych działań.Dzięki spotkaniu nawiązane zostały kontakty członkiem zarządu GRH Spadochroniarze, Pawłem Mosznerem który za jeden z głównych celów rekonstrukcji wojsk p-des chce przeprowadzić dla każdego chętnego kurs spadochronowy na wojskowych spadochronach (zaproszenie do takiej inicjatywy już dostaliśmy)
Jednocześnie otrzymaliśmy zaproszenie na zdjęcia do filmiku
propagandowego promującego warszawskie środowisko rekonstruktorów wojsk
powietrznodesantowych.

 

 

Radosław J. Dąbrowski
JURGEN